Сенбі, 01 Мамыр 2021 10:40

"Қызғалдақ жұлсаңыз, қылмысты боласыз"

Өткен ғасырдың 60-жылдарында адамзат алдында өсімдіктер әлемінің қорғауға тікелей кірісу туралы мәселесі туындады. Дүние жүзі көлемі мен жекелеген мемлекеттер ішінде жануарлар мен өсімдіктерді қорғау туралы комиссиялар құрылып, сирек кездесетін және құрып бара жатқан түрлер тізімі жасалды. Қызғалдақ- "Қызыл кітапқа" енген өсімдік. Бұл кітапқа енгізілуі- оны ерекше көңілмен қорғау керек екендігін білдіреді. Студенттерді жерімізде саны азайып бара жатқан түрлерді қоруға шақыру мақсатында 1 курстар арасында "Қазақстан- қызғалдақтың отаны", "Қызғалдақ жұлсаңыз, қылмысты боласыз", "Қызғалдақ- достық пен берекенің нышаны" тақырыбында онлайн тәрбие сағаттары өткізілді.

• Қайдасов Жасұлан

• Әбдіжәлел Гүлден