Жұма, 16 Сәуір 2021 10:00

«WorldSkills Kazakhstan Aktobe-2021»

Ақтөбе облысы білім басқармасының ұйымдастыруымен Ақтөбе гуманитарлық колледжі базасында 14.04.2021ж. күні алғаш рет «Музыканы оқыту» құзыреттілігі бойынша «WorldSkills Kazakhstan Aktobe-2021» аймақтық чемпионаты өткізілді. Чемпионатқа колледжден «Музыкалық білім беру» мамандығының 4-курс студенттері Тауманова Ақкүміс, Нәбиева Назкен қатысты. Қатысушыларға компатриоттар «Мәдениет және саз» бөлімі оқытушылары М.М.Жусупова және Ш.Д.Дюсова Шаттык жетекшілік етті.
     «WorldSkills Kazakhstan Aktobe-2021» аймақтық чемпионатына Ақтөбе гуманитарлық колледжінен бекітілген жауапты мамандар, директор орынбасарлары Қ.Ү.Баянов пен Б.М.Жамекованың жоғары деңгейде ұйымдастыруымен «Музыканы оқыту» құзыреттілігі бойынша чемпионат өз дәрежесінде өтті. Чемпионатқа әлеуметтік серіктестік өкілдері Баймуханова Гульсим Мешиткалиевна бас сарапшы және Картмагамбетова Айгуль Марсовна сарапшы ретінде басшылық етті. Чемпионатқа қатысушылар 5 модуль бойынша құзіреттілік тапсырмаларын берілген уақытта талаптарға сай орындап, АКТ-ны шебер қолдана отырып презентация қорғады. Екі қатысушы да тапсырмаларды кәсіби талаптарға сәйкес қорғап, өздерінің мамандығына сай дағды-біліктіліктерін, қазіргі заманауи технологияларды жетік меңгергендігін жоғары дәрежеде көрсетті. Практикалық тапсырмаларды орындау барысында аталған мамандықтың І курс студенттерінен құрылған волонтёрлер қатысты.«Музыканы оқыту» құзыреттілігі бойынша аймақтық чемпионаттың қорытындысы арнайы критерийлер негізінде шығарылып, қатысушы Н.Нәбиева І жүлделі орынды, А.Тауманова ІІ орынды иеленді.

• Анарбек Аиша

• Сафарғали Айкөркем