Жұма, 02 Сәуір 2021 11:00

2021 жылдың 31 наурыз күні Ақтөбе гуманитарлық колледжінің ұйымдастыруымен Ақтөбе облыстық ғылыми -тәжірибелік орталығымен бірлескен «Студенттік ғылыми ізденіс нәтежелері : талдау және мәселелер» тақырыбында II Халықаралық ғылыми-практикалық онлайн конференциясы өтті. Аталған конференция оқу орнында 9-мәрте ұйымдастырылып отыр.
Конференция мақсаты - әлеуметтік-гуманитарлық, жаратылыстану және техникалық ғылымдар бойынша жас ізденушілердің ғылыми және практикалық іс-тәжірибелерімен бөлісу, аталған ғылым салаларына қарай жаңа білім қалыптастыру, танымдық белсенділіктері мен интеллектілік шығармашылықтарын дамыту.
     Конференция негізгі бес бағыт бойынша жоспарланып, қазақ, орыс,ағылшын тілдерінде жүргізіліп, 300- ден астам шетел және Қазақстан Республикасы облыстары колледждерінің студенттері қатысты.
Халықаралық онлайн конференцияға Ресей мемлекеті Рязань педагогикалық колледжі, Дербент қаласы Экономика және құқық колледжі, Башқұрт мемлекеттік колледжі, Бурят Республикалық педагогикалық колледжі студенттері және Алматы, Көкшетау, Атырау, Қарағанды, Орал, Семей, Екібастұз, Ақтөбе т .б. облыстардың колледж студенттері қатысты.
Конференцияны Ақтөбе облыстық ғылыми- тәжірибелік орталығы директорының м.а Жаманбаева Дина Узакбаевна, Ақтөбе гуманитарлық колледжінің директордың оқу –әдістемелік ісі жөніндегі орынбасары Жамекова Бибигуль Мустафиевналар ашып, қатысушы студенттерді құттықтады.
     Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетінің ғылым мен өндіріс , білім беру жүйесіндегі математика , физика, информатика және ақпараттық технологиялар доценті Иманчиев Асқарбек Ермекович., Физика, математика ғ.к доценті Калив Азамат Мадениетович,. Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті, «шетел филологиясы және аударма ісі» кафедра ісінің доценті , филология ғылымдарының кандидаты Сарбасова Айгуль Елтаевна, Гуманитарлық ғылымдарының магистрі, аға оқытушы Саркулова Жанар Кайсаровна , Магзымова Жаннат Салауатовна,аға оқытушы Сагиева Аэлита Тенелбаевна Филология ғылымдарының магистрі Сагиева Гульнара Бахытжановна ,Тарих ғылымдарының кандидаты, тарих және дінтану кафедрасының аға оқытушысы Аликуова Нургул Сапаковна, Тарих ғылым кандидаты, тарих және дінтану кафедрасының доценті,Қазақстан дизайнерлер Одағының мүшесі Моменов Боранбай Мұрзағалиұлы, Экономика ғылымының магистрі Кенжегалиева Светлана Казбековна, Қ.Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті, п.ғ.к., доцент Сибагатова Гулнар Қазыбекқызы., Психологиялық-педагогикалық және арнайы білім беру кафедрасының доценті Есенғұлова Мейрамгул Нұралықызы., Баишев университетінің профессоры ., Педагогика ғылымдарының кандидаты Дүйсенбаев Абай Кабакбаевич., «Мектепке дейінгі және бастауыш білім» кафедрасының аға оқытушысы, педагогика және психология магистрі Изтлеуова Саманата Шекернаевна, Альситова Асемгуль Бахтыгалиеевналар әділқазылық етті.
     Конференция қорытындысы бойынша жоғарыда айтылған бағыттарға сәйкес студент жұмыстарының ең үздік деп танылған Бас жүлде иегерлері-6, I дәрежелі диплом -7студент, II дәрежелі дипломмен -23 студент, III дәрежелі дипломмен-41студент марапатталып, қатысушы студенттерге арнайы сертификаттар табыс етілді.
     II халықаралық ғылыми-практикалық онлайн конференцияға «М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» ҚМҚК, Ж.Досмұхамедов атындағы жоғары педагогикалық колледжі, Инновациалық Евразиялық университет жанындағы Екібастұз колледжі , Ақтөбе жоғары политехникалық колледжі, Ақтөбе Жоғары ауылшаруашылық колледжі және Ақтөбе гуманитарлық колледжі студенттері жоғары белсенділік танытып қатысты.

• Утегенова Сымбат

• Жұбатқанова Ақтоты