Сенбі, 27 Наурыз 2021 11:00

«Құлшардың тартыс күйлері»

Ағымдағы жылдың 25.03.2021 жылы «Шығармашылық іс – әрекет кәсіби құзыреттілік негізі» мамандық онкүндігі аясында музыка пәні оқытушысы Қарғабаева Айгүл Бақытбекқызы«Құлшардың тартыс күйлері»тақырыбында лекция -концерт өткізді. Лекция концерттің мақсаты: Студенттерге Маңғыстау өңірінің күйшілері туралы және күй өнерінің жетік орындаушылары туралы білімінен хабардар ету.
     Құлшар күйшінің күйлерінің тарихын айта отырып, орындау арқылы студенттің сөйлеу мәдениетін, орындаушылық қабілетін қалыптастыру болып табылады. Лекция -концертке қатысатын «Әлеуметтік- мәдени қызмет және көркемөнер шығармашылығы» мамандығының 2,3 -курс студенттері Құспанов Айсұлтан, Аманжолов Ақжол белсенді қатысты.
Лекция концертте Құлшардың «Қыз қамаған», «Кербез керік», «Ат жортақ», «Сық- сақ», «Кебіс қалған» деп аталатын циклды күйлері қызғылықты әңгімесімен тартымды баяндалады.Рөльдерге бөлінген студенттердің орындауындағы айтыс – тартыс күйлер өз ерекшелігімен тартылды.
     Қатысушылар тарапынан өтілген шараның теориялық жағынан және әдістемелік ұйымдастырылу барысының жоғары деңгейде өткендігі аталды.

• Нағашыбаева Жаңагүл

• Нышан Ақмарал