Дүйсенбі, 15 Наурыз 2021 15:00

Наурыз –салт-дәстүрлер насихатталатын ұлық мереке

Халқымыздың сан ғасырлық тыныс-тіршілігіне байланысты ұлттық тәлім-тәрбиеге қатысты салт-дәстүр, әдеп-ғұрыптары да бар. Соның бірі — бала туылғаннан кейін баланы бесікке бөлеу дәстүрі. Бесік адам сатысы. 15 наурыз күні «Әдебиет және тілдер» бөлімі оқытушылары Наурыз мерекесіне орай бесікке салу рәсімін көрсетті. Шараның мақсаты –Наурызды ұлықтау, салт-дәстүрді насихаттау. Танымдық маңызы зор шара барысында бесіктің неден жасалатыны, құрал-жабдықтарымен таныстырып, дүниеге келген сәбиге бесік сатып алу, аластау, бесікке салу, бата беру дәстүрлері көрсетілді.
     Бүгінгі Ұлыстың Ұлы күніне арналған мерекелік танымдық шараға қатысқан оқытушыларымызға алғыс айтамыз. Наурыз құтты болсын баршаңызға!

• Тәңірбергенова Гүлбану

• Сәндібекова Гүлжайна