Бейсенбі, 11 Ақпан 2021 11:41

«Мұқағали – жыр дүлдүлі» тақырыбында онлайн әдеби- сазды кеш

Ағымдағы жылдың 9 ақпан күні Ақтөбе гуманитарлық колледжі кітапханасының оқу залында БК -215 топ студенттерімен бірлесе мұзбалақ ақын, жыр жүйрігі Мұқағали Мақатаевтың 90 жылдық мерейтойына орай «Мұқағали – жыр дүлдүлі» тақырыбында онлайн әдеби- сазды кеш өтті.
Шара мақсаты - қазақ поэзиясының ақиық ақыны, артына айрықша өшпейтін із қалдырған Мұқағали Мақатаевтың өмірі мен шығармашылығына шолу жасау, халық көңілін сусындатқан, тіршілікке тірек боларлық өмір шырағын, өмір жұпарын жырлайтын Мұқағали мұрасы, поэзиясымен танысу, поэзияға деген құшталығын артыру.
БК-215, ҚТ -205, ҚТ -115, ҚТ -105, СБ-405, СБ-205 топ студенттері ақынның шығармашылығы туралы ой бөлісіп, ақын өлеңіне жазылған әндерді орындап, жыр шумақтарын жатқа оқыды.
Кешке қатысқан оқырмандар мен кітапхана қызметкерлері, кеш соңында ақын шығармашылығын зерттеушілерге, оқырмандарға арнап кітапхана меңгерушісі дайындаған «Жыр жүйрігі-Мұқағали Мақатаев» тақырыбындағы кітап көрмесімен танысты.
Кеш барысында колледждің жас ақындары ақынға арнау өлеңдерін оқыды.

• Нышан Ақмарал

• Амангос Мадина