Сейсенбі, 09 Ақпан 2021 11:55

«Жаңартылған білім мазмұны – заман талабы»

05.02.2021ж. Ақтөбе гуманитарлық колледжінде «Жаңартылған білім мазмұны – заман талабы» тақырыбындағы «Қазақ тілі мен әдебиеті» оқу-әдістемелік бірлестігінің мамандық онкүндігі аясында «Бастауыш білім беру» мамандығының «Шт-105» тобында «Қазақ тілі мен әдебиеті» пәнінен Айнұр Әбдіқалаққызының ұйымдастыруымен ашық сабақ өтті.
Сабақ барысында оқытушы «Уақыт тізбегі», «Қос жазба күнделігі», «Романның композициялық құрылымы, «Кейіпкер портреті», «Жетістік баспалдағы» т.б. оқытудың тиімді әдіс-тәсілдерін шеберлікпен қолдана білді.
М.Әуезовтің «Абай жолы» роман- эпопеясының, «Қайтқанда» бөлімін аудиотаспа арқылы тыңдатып, талдау жасатып, шығарманың мазмұнын аша білді.Романда кездесетін таныс емес сөздермен сөздік жұмысы жүргізілді. Романның композициялық құрылымына талдау жұмысы жүргізілді. Білім алушылар шығарманың басталуы мен оқиға байланысын ашуда алған білімдерін орынды көрсете білді. Сонымен қатар Абай мен Барластың портретін аша отырып, дәлелдеме жасады. Кері байланыс уақытында өздерінің бүгінгі сабақты өз ойларын білдірді.Сабаққа студенттердің белсенділігі жоғары деңгейде болды. Оқытушы А.Ә.Қартанованың бүгінгі сабағы өз мақсатына жетті.

• Булдакова Диана

• Тургунова Карина