Дүйсенбі, 30 Қараша 2020 15:04

АБАЙ МҰРАСЫ-ХАЛЫҚ ҰЛАҒАТЫ

(Абай Құнанбайұлының 175жылдық мерейтойына орай)

Абай мұрасы – біздің ұлт болып бірлесуімізге, ел болып дамуымызға жол ашатын қастерлі құндылық. Жалпы, өмірдің қай саласында да Абайдың ақылын алсақ, айтқанын істесек, ел ретінде еңселенеміз, мемлекет ретінде мұратқа жетеміз.
     Қасым-Жомарт Тоқаев 2020 жылдың 25 қараша күні Ақтөбе гуманитарлық колледжі кітапханасы және №6 Қарғалы селолық «модельді» кітапхана ұжымының ұйымдастыруымен ұлы ақын, ағартушы, қазақтың жазба әдебиетінің негізін салушы, аудармашы Абай Құнанбаевтың–175 жылдығына орай, «Абай мұрасы-халық ұлағаты» тақырыбында онлайын кітап көрмесі ұйымдастырылып, көрмеге библиографиялық шолу жасалды. Көрмеге халық данышпанының өмірін, шығармашылығын насихаттайтын құнды дүниелер қойылды.
Мақсаты: қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбайұлы туралы мәлімет бере отырып, ақынның даналығын, асыл мұрасын насихаттау, құрмет ету, өнегелі өмірі мен шығармашылығына шолу жасау, 175 жылдық мерейтойын тойлауға ат салысу, студенттенерімізді адамгершілікке, өнерге, әдебиетке баулу.
     Осындай өмірге қайта келмес данышпаны бар халықтың қашан да білім көкжиегі кең болары хақ. Ең бастысы өзіміздің ғұлама, данагөй тұлғаларымызды біліп жүргеніміз жөн.
     Абайдың философиясы мен даналығы – қазақ халқының философиясы. Ақынның рухани мұрасы жыл сайын бүгінгі күннің өзекті мәселелерінде жаңа қырымен ашылып келеді. Абайдың армандары мен оның еңбектері темірқазық секілді қазақстандықтардың барлық болашақ ұрпақтарын даму мен жасампаздыққа жетелейді.

• Аймұрза Зейнеп

• Нышан Ақмарал