Жұма, 20 Наурыз 2020 17:21

Абай-дара, Абай-дана қазақта

27 ақпан күні Ақтөбе гуманитарлық колледжінде Абай Құнанбайұлының 175 жылдығына орай «Абай-дара, Абай-дана қазақта» атты әдеби кеш өткізілді.Әдеби кештің мақсаты-ұлы ақынның рухани асыл-мұраларын насихаттау.
Әдеби кеш қонағы-Облыстық Сақтаған Бәйішев атындағы ғылыми-әмбебап кітапхана қызметкері,жергілікті ақын Талғат Тілеулесов Абай шығармашылығы туралы студенттермен ой бөлісіп, жастарды Абайды оқуға, білуге, терең тануға шақырды.

Колледж студенттері Жоламан Дінмұхамбет, Ермекова Аңсаған, Есенгелдинова Мейрамгүл, Шалабаева Жанмейірім, Ұмытқан Айым, Жеңісов Орынбасар, Серікқалиұлы Біржан Абай өлеңдерін нақышына келтіріп орындап, ақын аудармаларын Успанов Абай, Сабырқұлова Диана, Салимкереев Мерлан үш тілде мәнерлеп жатқа айтты. Кеш соңында жергілікті ақын Т.Тілеулесов Абай шығармаларын және өз өлеңдерін оқып, студенттер сауалдарына жауап берді.
Кешті ұйымдастырған әлеуметтік педагог А.Ыбраймова, колледж психологі А.Сатаева және қазақ тілі мен әдебиеті пәндері оқытушысы Н.Аманова қатысушы студенттерге алғысын білдірді.

• Бозакова Дария

• Утегенова Сымбат