Сейсенбі, 25 Ақпан 2020 08:31

«Полифониялық және гомофонды-гармониялық құрылымда жазылған шығармалармен жұмыс барысында қолданылатын әдіс-тәсілдер» тақырыбындағы шебер-класс

Ағымдағы жылдың 5 ақпан күні Ақтөбе гуманитарлық колледжінде «Кәсіби шеберлік» мектебінің жоспарына сәйкес «Музыкалық аспаптар» оқу әдістемелік бірлестігінің музыка пәнінің оқытушылары Лариса Аббасова мен Элеонора Абишева «Полифониялық және гомофонды-гармониялық құрылымда жазылған шығармалармен жұмыс барысында қолданылатын әдіс-тәсілдер» тақырыбында шебер-класс өткізді.

Мақсаты: Полифониялық және гомофонды-гармониялық құрылымда жазылған шығарма түрлерінің орындау ерекшеліктеріне сай студенттерге мәнерлі-нақышты тәсілдердің жолын тауып, мәнерлі орындаушылық шеберліктерін меңгерту. Шебер-класта ұйымдастырушылар студенттердің аспапта орындаушылық қабілеттілігін дамыту,бірнеше әр түрлі әуендерді бір жүйеге бағындыру,әр әуеннің жекелеген сөйлем құрылымын орындау барысында қолданылатын әдіс-тәсілдерімен бөлісті. Әуеннің түрлерін,ерекшеліктерін ажырату мақсатында жекелеген студенттер түрлі шығармалар орындады.

Шара соңында әріптестер іс-шарадан алған әсерлері туралы ой толғап, жылы лебіздерін білдірді.

• Кашкинбаева Аружан

• Редова Пакиза