Жұма, 07 Ақпан 2020 15:25

«Шәкірт тәрбиелеуде күй үйретудің методикалық ерекшеліктері» тақырыбындағы шебер-класс

Ағымдағы жылдың 10 желтоқсан күні Ақтөбе гуманитарлық колледжінде «Кәсіби шеберлік» мектебінің жоспарына сәйкес «Әлеуметтік мәдени қызмет және өнер» оқу әдістемелік бірлестігінің музыка пәнінің оқытушысы Айгуль Каргабаева «Шәкірт тәрбиелеуде күй үйретудің методикалық ерекшеліктері» тақырыбында шебер-класс өткізді.

Мақсаты: Күйдің идеялық-көркемдік мазмұнын анықтап, орындау ерекшелігін ескеріп, шеберлік тәсілдерді түсінікті тілмен үйрете білу.
Оқытушы күйдің түрлерін, төкпе және шертпе күйдің ерекшелігін ажырата білуге, сұқ саусақ шертіп, екі шекті алма кезек қағып ойнау күй тарту әдістерін үйретті. Сонау IV-V ғасырдан бастап бүгінге дейін жалғасып, қайта өңделіп, жаңарған күйлер туралы кеңінен түсінік берді.
Шара соңында әріптестер іс-шарадан алған әсерлері туралы ой толғап, жылы лебіздерін білдірді.

• Мұратова Әсем

• Сәндібекова Гүлжайна