Сенбі, 07 Желтоқсан 2019 04:28

«Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жағдайында педагог қызметкерлердің кәсіби құзыреттілігін дамыту» тақырыбындағы семинар

Ағымдағы жылдың 4-5 желтоқсан күндері Ақтөбе гуманитарлық колледжінде «Қазақ тілі әліпбиін латын графикасына көшіру жағдайында педагог қызметкерлердің кәсіби құзыреттілігін дамыту» тақырыбында семинар өтті. Семинарды «Өрлеу» БАҰО Ақтөбе облысы бойынша филиалының тренері Сарагуль Шаштыгарина өткізді.

Аталған іс-шара басында ұйымдастырушы латын графикасына негізделген қазақ тілі әліпбиімен таныстырды. Жаңа әліпби негізіндегі қазақ тілі емлесінің ережелері туралы түсінік берді.Сондай-ақ семинарда дыбыстап оқу, әріптерден сөздер құрау, жазу, оқу жұмыстарына арналған көптеген практикалық жұмыстар орындалды.Семинарға қатысушылар тапсырмаларды аса қызығушылықпен орындады.Шара соңында қатысушылар қазақ алфавитінің латын графикасына көшуді қолдайтындарын білдірді.

• Буреш Елена

• Нұрғалиева Ақбота