Сейсенбі, 03 Желтоқсан 2019 05:09

2019 жылдың 28 қарашасында Ақтөбе гуманитарлық колледжі кітапханасының ұйымдастырумен ҚР Халық Жазушысы, ҚР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты, белгілі ақын Фариза Оңғарсынованың шығармашылығына арналған «Жыр маржаны» тақырыбында поэзия кеші ұйымдастыры

Мақсаты: Поэзия патшайымы Қазақстанның халық жазушысы Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты, қоғам қайраткері Фариза Оңғарсынованың өнегелі өмір жолын, өнерін, өр мінезін, асқақ рухын білім алушыларға насихаттау.

Шара барысында ақын туралы видеоролик көрсетіліп, өмірі мен шығармашылығы жайында тың мәлімет берілді. Фариза Оңғарсынованың өлеңдерін Қт-105, Мк-105, Мк-315, КТХ-205, 305 студенттері мәнерлеп оқыды.

Ақынға арналған «Патша – сөздің Фаризасы» тақырыбында көрме ұйымдастырылды. Көрмеге Фариза Оңғарсынованың толық шығармалар, әр жылдары жарық көрген өлендер жинағы, энциклопедия, газет-журнал, фотосуреттер және белгілі қоғам, әдебиет қайраткерлерінің ұлағатты сөздері таныстырылды. Көрмеге библиографиялық шолу жасалды.

Поэзия кеші Фариза Оңғарсынованың мол мұрасымен танысуға мол мүмкіндік берді.

• Маширикова София

• Кашкинбаева Аружан