Сенбі, 16 Қараша 2019 06:24

«Хореография мұғалімдерінің кәсіби құзыретттілігін дамыту» атты облыстық семинар.

Ақтөбе гуманитарлық колледжі «Өрлеу» біліктілікті арттыру ұлттық орталығымен әріптестік ыңтымақтастықты нығайту барысында ағымдағы жылдың 6 қараша күні «Әлеуметтік –мәдени қызмет және өнер» оқу әдістемелік пән бірлестігінің оқытушысы Шолпан Айнабекова «Қазақ биінің теориясы мен әдісі» пәнінен «Қазақ биінің негізгі элементтері және оқыту жолдары» тақырыбында ОД-205 топ студенттерімен шебер класс өткізді.

Шебер класс барысында станок жанындағы экзерсис және зал ортасында қазақ би элементтерінен этюд қойылып, диагональ бойынша жүріс түрлерін көрсете білді. Әуен ырғағына ере отырып, өз денелерін еркін қозғалысқа енгізу, жеңіл және күрделі қимылдарды өздегінен орындай алуға машықтандырды. Сабақ «Сахналық костюм мен бидің өзара үйлесімділігі» тақырыбы бойынша Қалалық мәдениет үйінің сахнасында «Халықтық ұжым» «Әлия гүлі» қазақ би ансамблінің би қойылымдарымен жалғасты. Курс тыңдаушылары өткізілген шебер класқа ризашылықтарын айтып, әріптестік қарым-қатынаста болуға ниет білдірді.

• Кашкинбаева Аружан

• Махабат Жаннета