Сенбі, 02 Қараша 2019 08:18

«Дәстүрлі күй өнерінің орындалу ерекшеліктері» тақырыбында ашық сабақ

Ағымдағы жылдың 29 қазан күні «Дирижерлау және дауыс қою», «Әлеуметтік қызмет және өнер», «Музыкалық аспаптар» оқу әдістемелік бірлестіктерінің «Кәсіби білімділік, құзыреттілік және шеберлік» тақырыбындағы мамандық онкүндігінің аясында музыка пәнінің оқытушысы Кенжегалиева Индира «Негізгі аспап домбыра» пәнінен «Дәстүрлі күй өнерінің орындаушылық ерекшеліктері» тақырыбында ашық сабақ өткізді.

Сабақтың мақсаты: Дәстүрлі күй өнерімен күйшілерімен танысу, орындаушылық ерекшеліктерін меңгерту, домбыра аспабында мәнерлі орындау дағдысын қалыптастыру.

Сабақ барысында Дәулеткерей, Дина шығармашылығы, күйлерінің ерекшеліктері, орындалу тәсілдері, қағыс түрлері жан-жақты қаралып, жүргізілді. ОД-205 топ студенті Ақтаубаева Айдана Дәулеткерей күйі «Қосалқа» күйін орындап, күйде кездесетін түрлі ерекшеліктерді (лига, форшлаг, қағыстары) атап айтты. Сабақ соңы «Көңілде күй аралы» стратегиясы бойынша кері байланыс жасалып, сабақ қорытындыланды.

• Сафарғали Айкөркем

• Тұрманова Қаламқас