Сенбі, 02 Қараша 2019 07:59

«Кәсіби білікті маман даярлауда өзін-өзі тану рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасын енгізу тиімділігі» тақырыбындағы облыстық семинар-практикум Ағымдағы жылдың 30 қазан күні Ақтөбе облысының білім басқармасы және Ақтөбе гуманитарлық  колледжінің ұйымдастыруымен «Кәсіби білікті маман даярлауда «Өзін-өзі тану» рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасын енгізу тиімділігі» тақырыбындағы облыстық семинар- практикум болып өтті.  Семинарға Ақтөбе облысы білім басқармасының бас маманы Амина Нурманова, сонымен қатар облысымыздың 20-дан астам колледж директорлары мен орынбасарлары қатысып, өзара іс-тәжірибе алмасты.

Семинардың мақсаты: Ақтөбе облысының кәсіптік және техникалық білім беру ұйымдарының басшыларына «Өзін-өзі тану» рухани-адамгершілік білім беру бағдарламасын кәсіптік білім беру үдерісіне енгізу, интеграциялаудың жолдары туралы ақпарат беру.

Шара басында колледж психологтары ұйымдастырған «Біз еріктілерміз!» атты колледж студенттерінен құралған еріктілер клубы жұмысының барысын көрсететін презентация көрсетілді.

Аталған семинарда тәжірибелі колледж оқытушылары ИринаУмарова, Бахтыганым Бисемалиева, Нұрбол Токсанбаев, Гульзира Абдуллина, Айгуль Курманбековалар болашақ жастарымыздың ізгілікті дүниетанымын дамыту, олардың бойында өзін-өзі тұлғалық және кәсіби  дамуына бағыт-бағдар беруде рухани-адамгершілік тәрбиенің алатын орнын ұғындыру мақсатында түрлі деңгейдегі шебер-кластар, сыныптан тыс шаралар, презентацияларды жоғары деңгейде өткізді.

Семинар соңы кері байланыс жасау арқылы қорытындыланды.Қатысқан әріптестер биылғы оқу жылы басында ұсынылған «Өзін-өзі» тану пәнінен білім беру бағдарламалары, әдістемелік ұсыным мазмұнымен танысты.

• Болатова Мадина

• Әшір Ұлжан