Сейсенбі, 08 Қазан 2019 05:16

«Латын графикасына көшу-болашақтың кілті»

Ағымдағы жылдың 17 қыркүйегінде Қазақстан  халқы тілдерінің күні мерекесіне орай Ақтөбе гуманитарлық колледжінде «Латын графикасына көшу-болашақтың кілті»  тақырыбында дөңгелек үстел ұйымдастырылды. Дөңгелек үстел мақсаты- бүгінгі күннің өзекті мәселесіне айналған латын графикасына негізделген қазақ жазуына көшу бағытындағы жұмыс барысымен танысу, өзара ой бөлісу, қатысушылардың ұсыныстарын ортаға салу.

Шараға колледж оқытушылары мен студенттері, Ақтөбе облысы бойынша «Өрлеу» біліктілікті арттыру орталығының маманы Кулайым Жетпісбайқызы Рахатова, Ақтөбе қалалық мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің  маманы Жазира Әлімжанқызы Бақытжанова қатысып, латын әліпбиіне көшу бағытындағы іс-шаралармен таныстырып, қатысушылардың сауалдарына жауап берді. Сонымен қатар студенттердің ұсыныстары ортаға салынып, ойларымен бөлісті. Студенттер шараға белсене қатысып, жаңа қазақ әліпбиіне қатысты өз көзқарастарын білдірді. Шараны «Қазақ тілі және әдебиеті» ОӘБ оқытушылары Нургуль Аманова, Жайнагул  Адиловалар ұйымдастырды.

Оқылды 1947 рет
  • Болатова Мадина