Жұма, 11 Қаңтар 2019 07:42

Колледжге бейімделген қысқа мерзімді жоспар дайындаудың әдіс-тәсілдері

Ақтөбе гуманитарлық колледжінде 2018 жылдың 27 қарашасы күні «Жаратылыстану, дене тәрбиесі және АӘД», «Әлеуметтік-экономикалық» оқу-әдістемелік пәндер бірлестіктерінің «Оқу мен оқытудағы жаңашылдық – жетістік көзі» тақырыбындағы онкүндік аясында семинар-практикум өтті. Семинар-практикум тақырыбы: «Колледжге бейімделген қысқа мерзімді жоспар дайындаудың әдіс-тәсілдері». Семинарды химия пәні оқытушысы Н.Т.Токсанбаев, тарих пәні оқытушысы Г.М.Нурманов, биология пәні оқытушысы М.С.Сейтен өткізді.

Семинар-практикум басында Мереке Садықұлы оқытушылардың арасында жағымды атмосфера орнауы үшін амандасуға арналған сергіту сәтін өткізді. Ол үшін семинарға қатысушылар бір-бірімен әр халықтардың сәлемдесу дәстүрлері арқылы амандасты.
Семинар-практикумның мақсаты мен жоспары таныстырылып, семинарға қатысушылар 3 топқа бірікті:
«Жаратылыстану-математикалық пәндер» тобы
«Гуманитарлық-лингвистикалық пәндер» тобы
«Арнаулы пәндер» тобы

Нұрбол Төребайұлы мектептегі ҚМЖ құру мен колледжіміздегі ұсынылған ҚМЖ құру ерекшеліктеріне нақты тоқталып өтті. Сабақтың басында қолданылатын әдіс-тәсілдер туралы Ғайса Меңдібайұлы өз тәжірибесімен бөлісті. Топтармен бірлесіп «Атаулар туралы үш сұрақ» әдісін өткізді.
Жаңартылған білім мазмұнында кең қолданылатын әдіс-тәсілдерге Нұрбол Төребайұлы тоқталып өтті. Сонымен қатар семинарға қатысушылармен бірге «DEAL» әдісін қолданып, тапсырмалар орындады.
Семинардың практикалық бөлімінде оқытушылар өздеріне берілген материалдарды қолдана отырып колледжге бейімделген қысқа-мерзімді жоспарлардың үлгілерін жасады және талдады.
Сабақтың соңында қолданылатын әдіс-тәсілдердің бірі - «Бөлмедегі заттар» әдісін Ғайса Меңдібайұлы семинарға байланысты рефлексия жасау үшін қолданды. Семинарға қатысушылар бөлмедегі заттар атынан сөз сөйлеп қорытындылады және өздері алған әсерлерімен бөлісті.

• Джанбауова Аружан

• Әбдіжәлел Гүлден